"CHP yakıtı bitenin ikmal istasyonu değil"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül arasında Sarıgül’ün CHP’ye katılması ile ilgili yapılan görüşme haberlerini yanıtladı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül arasında Sarıgül’ün CHP’ye katılması ile ilgili yapılan görüşme haberlerini yanıtladı.

Akaydın'ı ziyaret etti
Antalya’da partisinin etkinliklerine katılan Gürsel Tekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti. Tekin, “Seçilmiş belediye başkanları bürokratlara boğdurulmak isteniyor. Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızı icraatlarından dolayı kutluyorum.” dedi.

Ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, “Türkiye sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Ülkenin her tarafına patriot füzeleri yerleştiriliyor. Bunlar çok tehlikeli, Türkiye’ye zor günler yaşatacak şeyler.” dedi. CHP’li belediye başkanlarına yönelik soruşturmalara da değinen Tekin, şöyle konuştu:

“İstanbul ve Ankara’yı alacağız”
“CHP’yi nasıl itibarsızlaştırabiliriz süreci yaşanıyor. Gördüğümüz kadarıyla bu önümüzdeki dönem de devam edecek. Milletin iradesiyle seçilmiş belediye başkanları, bürokratlara boğdurulmak isteniyor. Bu hiçbir demokraside yoktur. Yerel yönetimler yasası değişmeli. Önümüzde yerel seçimler var. Mevcut belediyelerimiz arasında İzmir, Eskişehir ve Antalya için endişemiz yok. Bu seçimde İstanbul ve Ankara’yı da alacağız. Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızı icraatlarından dolayı kutluyorum.”

Tekin, “Bu sorular sürekli soruluyor ama unutmayın. CHP yakıtınız bittiğinde ikmal yapabileceğiniz bir istasyon değildir. CHP ciddi bir siyasal partidir. Kapımız herkese açıktır. İster Sayın Sarıgül, ister Ahmet, ister Mehmet. Hele CHP’de pazarlık söz konusu olamaz. Kim gelirse kapımız açıktır. Buyursun gelsinler.” dedi.

Tekin, CHP İstanbul İl Miting Komitesi tarafından 1 Haziran’da Kadıköy’de düzenlenecek “Demokrasi ve Özgürlük Mitingi” ile ilgili partisinin il merkezinde bilgilendirme toplantısı yaptı.  İstanbul’un trafik sorununun ciddi bir hal aldığını belirten Tekin, ”Meydan Okuyoruz” temalı mitinge ulaşımın, Sarıyer, Adalar, Avcılar, Beykoz’un da aralarında bulunduğu noktalardan deniz yoluyla sağlanacağını belirtti. Tekin şunları söyledi:

Sadece CHP mitingi değil
"Milyonlarca yurttaşımızı 'Ben de özgürlük talep ediyorum’ diyen bu ülkede barışın olmasını dileyen herkesi o meydana davet ediyoruz.  Çok sayıda siyasi kuruluş, öğrenciler, sanatçılar, işçiler, işsizler orada olacak. Sadece CHP mitingi değil demokrasi özgürlük için herkesin meydan okuyabileceği miting olacak.

Mitinglerde kamu görevlisi
Kameralarınızı yaklaştırınca göreceksiniz k sadece Reyhanlı’da değil Ak Parti’nin tüm mitinglerinde katılanlarının yarısının kamu görevlisi olduğunu görürsünüz. Buna niye ihtiyaç duyarlar ki? Daha dün “Biz bu ülkenin ötekileriyiz zencileriyiz” diyenler neden buna gerek duydu.  Ana muhalefet lideri İstanbul’da 100-150 Milyar dolar yolsuzluk yapıldığını söylüyor, kimse görmüyor, duymuyor.

Reyhanlı’da savaş çığırtkanlığı
O meydanlarda yolsuzluk için haykıracağız. Barış için haykıracağız. Barış cümlesi çok önemlidir. Barış diyeceksiniz, Reyhanlı’da savaş çığırtkanlığı yapacaksınız.  Bunun adına da barış diyeceksiniz. Bunlar barışçıysa biz savaşçıyız demektir.

53 İlde 10 yıldır yasak var
Neden biz mitinglere ihtiyaç duyduk.  Hani her gün baktığınız ağacın büyüdüğünü göremezsiniz. Son yedi yıldır Türkiye’nin her tarafı yasaklandı. Siz bakmayın sadece Parlamento’da kanunun değişmesine. Türkiye’de 53 ilde 10 yıldır fiili yasak var. Yasağın olmadığı ne var. Gazeteci olarak siz özgür müsünüz? Eğer basın özgür değilse şunu ya da bunu yasaklamışsınız önemi yoktur. Daha dün “özgürlüğüme dokunma” diyen köşe yazarları merak ediyorum acaba ne yazacaklar. Ne zamandan beri iktidarlar insanların yaşamlarına müdahale etmişlerdir. Türban konusunda en şiddetli şekilde eleştirip “İnsanların yaşamına müdahale edemezsin” diyenlerin şimdi kalemleri niye yazmaz. Bunların hepsini aşacağız hiç kimse korkmasın. CHP’nin olduğu yerde hiçbir yasağın anlamı yoktur. Bunları yıkarak edeceğiz. Örgütlerimiz güçlüdür, duyurular yapılıyor. Bizim ilan verecek çok paramız yok. Biz iman gücüyle çalışacak ve insanları oraya getireceğiz."

Haber: Hürriyet

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 27 May 2013 12:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica