Benzin zammı sokağa döktü

CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı benzine yapılan son zammı protesto etmek için Bağdat Caddesi'nde yürüyüş düzenledi.

Saat 21:30'da başlayan yürüyüşe CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'de katıldı. Caddedeki trafik akışı bir şeritten akarken, araç sürücüleri korna çalarak yürüyüşe destek verdi.

Göztepe Parkına kadar sloganlar eşliğinde devam eden yürüyüşün sonunda yapılan basın açıklamasında, benzine yapılan zamlara yurdun değişik yerlerinde de tepki vermek amacıyla basın açıklamaları yapılacağı belirtildi.

"Borcumuzu öde kıralım"
Başbakanın Kredi kartlarıyla ilgili açıklamasına tepki göstermek amacıyla ellerine aldıkları kredi kartlarını havaya kaldıran grup, "Borcumuzu öde kıralım." şeklinde slogan attı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin benzin zammıyla ilgili olarak, "Ne yazık ki dünyanın en pahalı benzinin kullanan bir ülkenin insanları olarak bugün buradayız bundan sonrada çeşitli illerde bu zammı protesto eylemimiz devam edecek. Aynı zamanda hazırlanmış olan yargı süreci yarından itibaren başlatılacak. Sayın Başbakan kredi kartı almayın demişti. Kartı olan arkadaşlarımızın ay sonu kartlarını nasıl ödediğini görmemiz lazım. Başbakan herhalde kendi etrafındakileri, kamuda iş yapan insanlar gibi zannediyor. Milyonlarca insan kartlarını ödeyemiyor milyonlarca insan özellikle konut kredisi batağına batmış insanların ekonomik çıkmazla karşı karşıya olduğunu önümüzdeki günlerde göreceksiniz. Bu zam protestosu önümüzdeki günlerde çeşitli illerde devam edecek" dedi. Tekin kartınızı iptal edecek misiniz şeklindeki bir soruya, "Borcumuzu öderse ederim" diye karşılık verdi. Tekin, Bağdat Caddesindeki insanların kendi imkânlarıyla geçindiğini belirterek, "Eğer burada zengin arayacaksanız zenginlerin yeni adresi Çamlıca'dadır. Burjuvazi Çamlıca'da oturuyor." şeklinde konuştu.

Haber: DHA

    Perşembe, 18 Temmuz 2013 13:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica