Gürsel Tekin Kapalıçarşı esnafına destek verdi

Kapalıçarşı Sandal Bedesteni'nin polis zoruyla boşaltılıp 80 Esnafın mağdur edilmesinin ardından CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti.

Gürsel Tekin çarşı esnafı tarafından alkışlarla karşılandı. Ardından bedestenin önünde imza kampanyası yapmak üzere kurulan masanın önünde esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi.

"İmar rantından 60 Milyar Dolar milletin anasına sövenlerin cebinde"
Tekin şunları söyledi:
"Son günlerde özellikle tartışma konusu var. Parayı nerden bulacaksınız diye. Valla çalıştım bu para nereden bulunabilir. Kaldı ki devletin parası çok. Parayı israf etmeyeceksiniz sayın Bülent Arınç'ın söylediği gibi. Ikincisi değerli kardeşlerim İstanbul'daki şu yapılaşmayı görüyor musunuz? Parsel parsel satılan yerlerin bir kısmı vakıfların. Bir kısmı Maliye Bakanlığının. Bir kısmı da çeşitli bakanlıkların. Bunları normal emlak değerleriyle satmış olsalardı; Türkiye Cumhuriyeti'nin bütçesine 60 milyar dolar girecekti. Bu 60 milyar dolarlar kimlerin cebine gitti. Bu milletin anasına küfredenlerin cebine gitti. Sizin gücünüz bu garibanlara mı yetiyor ya. Nerede bu Belediye Başkanı. Nerede Topbaş. Bu insanlar size oy vermedi mi? Niçin gelip sahip çıkmıyorsunuz? Sizin göreviniz buraki yurttaşlara sahip çıkmak değil mi? Keşke zamanında tahliyeler yapılmadan önce haberimiz olsaydı. Ama geç değildir. Ama şuna emin olmanızı istiyorum. Hangi siyasal düşüncede olursanız olun hangi siyasi partiye oy verirseniz verin CHP sonuna kadar yanınızda olacak"

"Bu iktidar yoksul düşmanı"
Tekin şöyle devam etti:
"2011 yılında sayın Cumhurbaşkanı eski Belediye Başkanı olduğu için İstanbul'un nasıl talan edildiğini İstanbul'da yoksulların nasıl tecrit edildiğini haritada gösderdim ki en iyi o bilir ve müdahale eder diye düşündüm. Önce Sultan Mahallesi 200 yıllık Sultan mahallesinde kentsel dönüşüm yapacağız dediler Sultan Mahallesi'nin bütün fukaralarını sürdüler. Beyoğlu Tarlabaşını sözde kentsel dönüşüm yapacağız dediler ne kadar yoksul varsa o yoksulların tamamını sürdüler. Kardeşlerimin hiçbirisi kusuruma bakmasın. Bu iktidar yoksul düşmanıdır, ufak esnaf düşmanıdır. Hepinizi sürdüler."

"Yuva yıktınız"
Hükümete seslenen Tekin, "Şimdi hangi vicdan bu kadar çoluğu çocuğu ailesi olan insanları sokağa bırakıyor. Hangi inançta var hangi imanda var. Şimdi bunların hepsi koşa koşa cuma namazına gitti. Hiç Allah'a sığınırken demediniz mi yuva yıktınız diye. Yuva yıkanların yuvası olmaz. Ey genel müdür hükümet yetkilileri gelin bu işe el koyun. Eğer kiraya vermek istiyorsanız öncelikli hak sahipleri vardır. Buradaki insanlardır. Buradaki insanların haklarını alıp kendi yandaşınıza verirseniz bunu sonuna kadar Gürsel Tekin olarak takip edeceğim" dedi.

"Sarraf'ı nasıl doyuracağız"
Hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın kamu arazilerinin parsel parsel satıldığı açıklamasına da Tekin, "Sayın Arınç'ın deyimiyle parsel parsel 500 tane kamu yerleri verilmiş yandaşlara. Şimdi bu Rıza Sarraf'ı nasıl doyuracağız. Rıza Sarraf mı aldı kim aldı bilmiyorum. Cenab-ı Allah insanları sadece toprakla doyururmuş, başka türlü doyum olmuyor maalesef. Büyük olasılıkla Rıza Sarraf olmasa da iktidar yandaşına peşkeş çekilecektir. Sonuna kadar bunu takip edeceğiz" dedi.

Haber: Taraf /Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 24 Nisan 2015 16:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica