Finlandiyalı aile Tekin'den yardım istedi

Finlandiya'nın başkenti olan Helsinki'de bir Türk aileye bıçaklı saldırı yapıldı. Finlandiya'da restaurant işletmeciliği yapan Aziz Şekersöz ve eşi Asiye Şekersöz saldırıya uğradı. Restaurantta gerçekleşen saldırıda Aziz ve Asiye Şekersöz ile bir personel hayatını kaybetti. Saldırının ardından çalışma başlatan polisin kimseye bilgi vermemesi üzerine aile CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den yardım istedi.

CHP'li Gürsel Tekin harekete geçti
Acılı ailenin yakınları, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'e ulaşarak konu hakkında yardım istediklerini belirttiler.
CHP'li Tekin, ailenin verdiği bilgilerin ardından hemen Finlandiya'da bulunan işadamları ve CHP temsilciliğini arayarak konuyu araştırmalarını ve aileye destek olmalarını istedi. CHP'li Tekin, "Aile perişan durumda, maalesef orada bulunan yetkililerimiz konuya duyarsız iletişim sağlanamıyor, biz girişimlerimizi başlattık ailenin yanındayız"  dedi.

Aile perişan! Büyükelçiliğe ulaşım sağlanamıyor!
Haydar ve Aydın Şekersöz'ün verdiği bilgiler şöyle; "Bugün öğle saatlerinde saldırıya uğrayan kardeşimin oğlu arayarak olayı bize anlattı. Elimiz kolumuz bağlı durumda, Büyükelçiliğe ulaşım sağlayamıyoruz. Yarın yola çıkarak Finlandiya'ya gideceklerini belirttiler."

Haber: Gerçek Gündem

    Pazartesi, 02 Mart 2015 09:26

Bağlantılı Konular