O gaziye CHP'li Tekin sahip çıktı

Gürsel Tekin, 2010 yılında Şemdinli'de 9 askerin şehit olduğu karakolda yaralanan ve 5 yıldır işsiz olan er Volkan Demir’e iş buldu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 2010 yılında Şemdinli'de 9 askerin şehit olduğu karakolda yaralanan ve 5 yıldır işsiz olan er Volkan Demir'e iş buldu.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep'te bacaklarındaki şarapnel parçalarıyla yaşayan gazi Volkan Demir'in işsizliğine yönelik haberlerin basına yansıması üzerine Genel Sekreter Gürsel Tekin harekete geçerek parti örgütünü devreye soktu. Eski CHP Gaziantep Milletvekili ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici ile temasa geçilmesiyle Volkan Demir, Ekici'nin sahibi olduğu fabrikada istihdam edildi.

Tekin, Türkiye’de genel anlamda da çok yüksek boyutlarda bir işsizlik problemi olduğunu belirterek, "Özellikle Meclis'te grup toplantılarının yapıldığı Salı günleri bunun çok dramatik örneklerini yaşıyoruz. Ancak vatan için adeta kendini feda eden gazilerimizin, gençlerimizin işsizliği bizi daha da derinden üzüyor. Gazi kardeşimiz Volkan Demir’e bir iş olanağı yaratabilmiş olmaktan büyük mutluluk duydum" dedi.

Askerliğini Şemdinli Gedikli Karakolu’nda yapan Volkan Demir, PKK'lıların 2010 yılında yaptığı baskın sonucu bacağından yaralanmış, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile karakolu ziyaret ederek, kendisine izin verilmesini istemişti. Demir ise Başbuğ’un talebini reddederek,"Arkadaşlarım burada şehit oldu, ben dikili taş olmaya razıyım" demişti.

 

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 17 Ocak 2015 17:29

Bağlantılı Konular