"İzmir kaynaşmanın başkentidir"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Anadolu Birliği Derneği'ni ziyaret etti. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "İzmir'de yaşayan bütün kesimler kısa sürede İzmirlilik kültürünü benimsiyor. Bu açıdan İzmir, kaynaşmanın başkentidir, diyebiliriz" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Anadolu Birliği Derneği'ni ziyaret etti. Tekin, ziyarette Anadolu Birliği'ni sürekli takip ettiğinin altını çizerek, "Yakın dönemde gerçekleştirdiğiniz toplumsal buluşmaları ilgiyle takip ettim. Birliğinizin İzmir'de yaşayan toplumsal kesimlerin kente entegrasyonu ve bir arada yaşama kültürü adına yaptığı çalışmaları biliyoruz. Türkiye’nin sivil toplumun gücüne çok ihtiyacı var. Siz bunu layıkıyla yerine getiriyorsunuz" diye konuştu.

Tekin, İzmir'in İstanbul'a göre bazı konularda çok daha ileri bir noktada olduğunu kaydederek, "İstanbul'da hala köyünden yurdundan göç ettiği gibi kentin uzak noktalarında yaşayan, çok ciddi imkansızlıklar içinde olan insanlarımızı maalesef görüyoruz. Ancak, İzmir göç eden insanların entegrasyonu konusunda daha iyi bir noktada. İzmir'de yaşayan her kesim kentle kısa sürede bütünleşiyor. Bu açıdan İzmir, kaynaşmanın başkentidir, diyebiliriz" açıklamasını yaptı.

Anadolu Birliği Genel Başkanı Ferhan Ademhan da, dernek olarak 2014 yılında önemli etkinliklere imza attıklarını kaydederek, "Derneğimiz 2014'te bir başka önemli girişimi gerçekleştirdi. 2003 yılındaki yasal mevzuat federasyon kurmaya engel olduğu için Anadolu Birliği, gayri resmi bir federasyon işlevi görüyordu. Doğudan batıya en geniş haliyle kentlerimizi kapsayan bir yapımız söz konusuydu. Biz artık, birliğimizi resmen federasyon haline getirdik" sözlerine yer verdi.

Ademhan, Tekin'e ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederek, "Siyasetçilerimizin STK'larla olan iletişimi toplumsal barışımıza ve ülkemize güç her zaman güç verecektir" dedi.

Konuşmaların ardından Tekin, dernek üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Haber: Gerçek Gündem

    Pazartesi, 08 Aralık 2014 12:08

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica