Tekin: "Çok ciddi tezgahlar kuruluyor!"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'in CHP'yi karıştırmak için çalışmalar yaptığını açıklaması ve bu anlamda partideki ulusalcı vekilleri uyarması gündeme bomba gibi düştü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar geldi. Kılıçdaroğlu, MİT'in içindeki bir grubun CHP'yi karıştırmak için çalıştığını ve daha bir çok şey için MİT içinde bu görevlendirmenin yapıldığını söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu bu açıklamalarının sonucunda CHP'nin içinde bulunan ulusalcı milletvekillerine de uyarıda bulundu. Bu uyarıyla ilgili olarak da Kılıçdaroğlu, "CHP Alevilerin ve Kürtlerin partisidir" algısını yerleştirmek için mücadele edecekler, bu çabayı gösterecekler. Başta da kendisini 'Ulusalcı' olarak tanımlayan arkadaşların düşmemesi lazım." dedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarıyla ilgili olarak CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AjansHaber'e açıklamalarda bulundu.

Çok ciddi tezgahların, tuzakların kurulduğunu biliyoruz
CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği açıklamaların yeni olmadığını ifade eden Tekin, "Bu çok yeni değil, uzun yıllardır tabii telefon dinlemeleri olmak üzere parti içerisinde bir kargaşa yaratmak  için çok ciddi tezgahların, tuzakların kurulduğunu biliyoruz. Hatırlarsanız, 2 yıl, 3 yıl önce, 2011'in sonuydu, sayın genel başkanımız çıktı ve açıklama yaptı. O zaman hiç kimse ve hiçbir gazete ciddiye almadı." dedi.

Vicdanlı insanların koruması altındayız
Partiye karşı dinlemeler yapıldığının daha önce de dile getirildiğini söyleyen Tekin, "Genel başkanımız, 'ben ve bütün arkadaşlarımız dinleniyoruz' dediğinde bunlar ciddiye alınmadı. Ne zaman ki, sadrazam paşalar dinlenmeye başlayınca insanların dinlendiği tartışılmaya başlandı. Biz her türlü kirli tuzağın nasıl yapıldığını biliyoruz. O konuda hazırlıklıyız, hiç kimse merak etmesin. Bütün kirliliklere rağmen devletin de vicdanı var. Vicdanlı insanların koruması altındayız." diye konuştu.
 
Nelerin yapılacağını bildiğimiz için özlemimizi alıyoruz
Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarındaki MİT ve AK Parti derin devleti iddiaları ile ilgili olarak ayrıntıların genel başkan tarafından bilindiğini söyleyen Tekin, "Detaylarını sayın genel başkanımız biliyor ama bir kirli tuzağın olduğunu hepimiz biliyoruz. En azından hangi oyunların, nelerin yapılacağını genel merkez olarak bildiğimiz için ona göre önlemimizi alıyoruz." dedi.

Haber: Ajans Haber

    Cuma, 21 Kasım 2014 14:11

Bağlantılı Konular