Kemal Kılıçdaroğlu: "Bu gece Bağcılar'dayım!"

Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin'i aradı ve "O anlamsız yasağı tanımıyorum. Bu gece Bağcılar'dayım'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bağcılar'da düzenlemek istediği konsere izin verilmemesine tepki gösterdi. HALK TV'de Makbule Cengiz'in sorularını yanıtlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'nun kararını şöyle anlattı:
"Sayın Genel Başkanımıza Bağcılar'daki keyfiliği aktardık. Konsere, seçim yasağı gerekçesiyle izin verilmemesine tepki gösterdi. Sayın Genel Başkanımız, bu gece saat 20.30'da Bağcılar'da olacağını söyledi ve "Bakalım bizim oraya gelmemizi kim engelleyebilecekmiş" dedi. Biz bu gece saat 20.30'da Sayın Genel Başkanımızla birlikte Bağcılar'dayız. Partililerimiz de Sayın Genel Başkanımızla birlikte olacaklar.''

Öte yandan, www.gercekgundem.com 'a konuşan Gürsel Tekin, "Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kampanyasına yönelik engelleme girişimleri bunlarla sınırlı kalmadı. Türkiye'nin dört bir yanında CHP'lilere yönelik saldırı ve engellemeler sürüyor'' dedi. Tekin, "Bakın sadece bugün, Pendik'te bir genç arkadaşımıza saldırdılar. Niğde'de beş kadın arkadaşımız bildiri dağıtırken gözaltına alındılar. Sancaktepe'de İETT'nin bazı şoförleri, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun afişlerini yırtarken görüldüler. Böyle bir saldırı yağmuru altında çalışma yürütüyoruz. Kaybetmekten çok korkuyor Erdoğan ve bu yüzden İhsanoğlu'nun kampanyasını engelletmeye çalışıyor.' ifadesini kullandı.

 

Haber: Gerçek Gündem

 

 

    Çarşamba, 06 Ağustos 2014 17:12

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica