Gürsel Tekin, Aslanoğlu ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında hayatını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun oğlu Erdem Aslanoğlu, babasının Soma'daki maden faciasına çok üzüldüğünü ifade ederek, "Meclis'in de tatil olmasıyla evde en son o haberleri izliyormuş. Herkese yardım etmeye çalışırdı. Kalbi dayanmadı" dedi.

Erdem Aslanoğlu, Avcılar sahilinde bir restoranda taziyeleri kabul etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Aslanoğlu, babasının dün akşam fenalaştığını ve hastaneye giderken yolda hayatını kaybettiğini anlattı. Babasının insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini dile getiren Aslanoğlu, şu bilgileri verdi:
"Yardım etme sevgisinden dolayı kalbini çok zorladı. Diyecek başka bir şey yok. İnsanı çok severdi. Soma, babamı çok etkiledi. O kadar insanın acısından çok etkilendi. Meclis'in de tatil olmasıyla evde en son o haberleri izliyormuş. Herkese yardım etmeye çalışırdı. Kalbi dayanmadı. Son dönemde hayatı hep projeydi. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bazı şeyleri insanlara gösterebilmek için birçok eylem yaptı. İnsanların gözüne inen perdeleri kaldırmak için birçok şey gerçekleştirdi. Babama 'Niye böyle yapıyorsun?" diye soruyordum. O da 'Başka türlü basın bizimle ilgilenmiyor. Sesimizi ancak böyle duyurabiliyoruz' diyordu."

"Tek kelimeyle iyi ve güzel bir insandı"
Aslanoğlu ailesine CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Sekreter Gürsel Tekin, milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Umut Oran,  Kamer Genç ve Süleyman Çelebi, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu taziye ziyaretinde bulundu.

Hamzaçebi, Mevlüt Aslanoğlu'nun yakın arkadaşı olduğunu belirterek, vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Aslanoğlu'nu "halk adamı ve örnek bir siyasetçi" olarak tanımlayan Hamzaçebi, şunları söyledi:

"Ölümü, şok etkisi yarattı. Halkın ve vatandaşın içindeydi. Vatandaşın sorunlarını Meclis'e taşıma ve savunma konusunda gerçekten iyi bir örnekti. Hakikaten acımız çok büyük. Onu çok özleyeceğim. Allah rahmet eylesin. Zaman kavramı bilmeden çalışan bir arkadaştı. 'Bugün yorgunum bir yere gitmeyeyim' demez, vatandaşın derdini dinler ve hemen oraya koşardı. Çok hassas bir insandı. O hassasiyet, psikolojik ve fiziki yorgunluk da yaratıyor. Tek kelimeyle iyi ve güzel bir insandı."

Genel Sekreter Gürsel Tekin, Mevlüt Aslanoğlu'nun insani duygularının çok yüksek olduğunu ifade ederek, "Hayırseverdi. Sadece siyaset yapmıyordu. Bu alanda çok aktif bir arkadaşımızdı. Ailesinin, dostlarının ve CHP ailesinin başı sağolsun" diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil de duygularını şöyle dile getirdi:
"Mevlüt gerçekten kelimelerle anlatabilecek bir arkadaşımız değildi. Çalışkan, sevgi doluydu. Kalbi hem ülkesi hem sevdikleri hem de hizmet için atardı. Çok ani kaybettik. Bugünler çok acı günler. Her evde bir yangın yanıyor. Allah mekanını cennet etsin. O kadar iyi, dürüst, sevecen ve fedakar bir insandı ki, kaybı büyük bir boşluk. Ama yaptıkları ve verdiği sevgiyle hep yaşayacak bir arkadaşımız. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. İyiliklerin adı her zaman kalır ve hiç ölmez. Onun iyilikleri de hiç ölmeyecektir. Başımız sağolsun."

Cenaze töreni
CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun cenazesinin, yarın Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

Haber: Cumhuriyet

    Cuma, 16 May 2014 13:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica