"CHP'de karışıklık çıkarmaya kimsenin gücü yetmez"


"CHP'de iç karışıklık çıkarmaya kimsenin gücü yetmez. Bu yaşananları iç karışıklık gibi değerlendirmeyin. Partinin sorunlarına ilişkin değerlendirmeleri, arkadaşlarımız, parti meclisi, genel kurul, grup toplantısında yapar. Böyle bir tweet’le parti tartışmak, son derece yanlıştır"

Yerel seçimde alınan oy oranının "Cemaat ile işbirliği" yapıldığı gerekçesiyle düşük çıktığını savunan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in bu iddiasına, partide iki dönemdir PM üyeliği yapan Ekrem Kerem Oktay'dan yanıt gecikmedi. Oktay, Güler'e "Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?" şeklinde tepki gösterdi.

"Mumdan gemi benzetmesi"
Güler'in, Twitter hesabından "Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti; mumdan gemilere ateş denizinde ne olursa, seçim sonucu da o oldu" açıklamasını yapması üzerine Ekrem Kerem Oktay da yine Twitter üzerinden tepki göstererek Birgül Ayman Güler'i istifaya çağırdı.
Yaşanan bütün bu gelişmeler, parti içi karışıklık olarak değerlendirilirken CHP'nin pek çok eski ve yeni mensubunun özellikle son yerel seçim sürecinde "Cemaat ile işbirliği" görüntüsünden oldukça rahatsız olduğu ve bu rahatsızlıklarını da dile getirdiği kulislerde konuşulanlar arasında.

"Bir tweetle parti tartışmak son derece yanlıştır"
Yapılan bu yorumların doğruluk payını ve Birgül Ayman Güler'in tepkisini sorduğumuz, CHP İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, böyle bir tartışmanın içine girmek istemediğini kaydetti. "Bu tür tartışmalar, partinin yetkili organlarında olur. O açıdan ben tartışmaların odağına girmek istemiyorum." şeklinde konuşan Gürsel Tekin, "CHP'de iç karışıklık çıkarmaya kimsenin gücü yetmez. Bu yaşananları iç karışıklık gibi değerlendirmeyin. Partinin sorunlarına ilişkin değerlendirmeleri, arkadaşlarımız, parti meclisi, genel kurul, grup toplantısında yapar. Böyle bir tweet’le parti tartışmak, son derece yanlıştır ve hiç kimsenin gücü de partiyi karıştırmaya yetmeyecektir." açıklamalarında bulundu.

Haber: AjansHaber

    Salı, 08 Nisan 2014 19:57

Bağlantılı Konular