"İktidar demokrasi dışı davranıyor"

CHP Genel Başkan Yardımcıs Gürsel Tekin, yazılı açıklama yaparak AK Parti karşıtlarının dinlendiğini ve fişlendiğini öne sürdü.

Tekin, yazılı açıklamasında, AK Parti yönetimiyle Türkiye'nin özgürlüklerden ve demokrasiden uzaklaştığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarı döneminde demokrasi dışı davranış ve uygulamaların birbirini izlediğini savundu.

AK Parti karşıtı herkesin özel hayatına müdahale edildiğini, dinlendiğini, izlendiğini ve fişlendiğini iddia eden Tekin, iktidarın bu uygulamaların bazen asli sahibi bazen de taşeronu olarak kabul edilemez anlayışını sürdürdüğünü ileri sürdü.

Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Sayın Kılıçdaroğlu'nun nefesinin, yakın çevresinin dinlendiği ve izlendiği bizzat iktidarın itirafıdır ve bu çirkinlik kamuoyu tarafından bilinmektedir. Aynı şekilde, bu dinlemelerin, izlemelerin, fişlemelerin eski-yeni CHP genel başkanları ile siyasetçi, gazeteci, aydın, namuslu, demokrat, fakir, zengin herkesi kapsadığı, namuslu işadamlarının da hedefte olduğu günümüz medyasında yer almaktadır."

Haber: Sonsöz

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 15 Haziran 2013 11:19

Bağlantılı Konular