"Bu coğrafyanın en güçlü ülkesiyiz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Bu coğrafyanın en güçlü ülkesiyiz, bütün dünya Türkiye'nin gücünün ne kadar önemli olduğunu biliyor ama bu iktidarla öylesine bir duruma geldik ki devletin en mahrem yerleri dinlenebilir, afişe edilebilir, başka ülkelerin servisleri tarafından dünyaya servis edilir duruma geldik. Bu, gerçekten çok vahim bir olay" dedi.

Gürsel Tekin, partisince Kırıkkale'nin Hacılar beldesinde düzenlenen açık hava toplantısında, ülkenin çok kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, 30 Mart'ta sadece belediye başkanının seçilmeyeceğini aynı zamanda halkın, Türkiye’nin geleceğiyle ilgili çok önemli kararlar vereceğini dile getirdi.

Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir seçim dönemi geçirildiğini ifade eden Gürsel Tekin, "17 Aralık'ta kamuoyuna yansıyan bu tapelerin tamamı belde belediye başkanımızın adı ne kadar gerçekse o yolsuzluklar da o kadar gerçektir. Buna emin olabilirsiniz" diye konuştu.

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine değinen Gürsel Tekin, "Bu coğrafyanın en güçlü ülkesiyiz, bütün dünya Türkiye'nin gücünün ne kadar önemli olduğunu biliyor ama bu iktidarla öylesine bir duruma geldik ki devletin en mahrem yerleri dinlenebilir, afişe edilebilir, başka ülkelerin servisleri tarafından dünyaya servis edilir duruma geldik. Bu, gerçekten çok vahim bir olay" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, konuşmasının ardından, bir gazetecinin, Okmeydanı'nda Burak Can Karamanoğlu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında iki şüphelinin yakalandığını belirtmesi üzerine, "Çok sevindirici, en azından faili meçhul olarak kalmamış oldu. Mutlu olduk. Sevindirici bir olay" dedi.

Haber: AA

    Cumartesi, 29 Mart 2014 09:37

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica