Gürsel Tekin: DDK ancak kese görevi yapar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gündemdeki tapelerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Devlet Denetleme Kurulu’nu (DDK) görevlendirmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Bu kurul ancak kese görevi yapar. Yani mevcut yolsuzlukları temizleme görevi. Hamamda kirleri keseler gibi Devlet Denetleme Kurulu tüm kirleri temizleyecek. Sayın Cumhurbaşkanı neden bunca zaman bekledi ? 17 Aralık yolsuzluk operasyonu oldu. Ardından polisler sürüldü, savcılar sürüldü, HSYK allak bullak edildi, interneti, MİT'i hallettiler. Cumhurbaşkanı şimdi kalkmış DDK’yı görevlendiriyor. Bunu neden yapıyor biliyor musunuz ? Sadece Bakanların oğulları yok bu işin içinde."

Gürsel Tekin, Murat Erdin’in "Yani Cumhurbaşkanı'nın ya da başka bakanların çocukları da mı var?" sorusuna "Zamanla göreceğiz" diye cevap verdi. Gürsel Tekin, "AK Parti hükümetinin meşruiyetini kaybettiğini belirterek, CHP olarak artık hükümet ile resmi temaslarda bulunmayacaklarını" belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Geçmişte bu zihniyetin müşahit sonra mücahit sonra da müteahhit olduğunu" kaydederek, "yapılan yolsuzlukların dosyaladıklarını ve bunun parasal değerinin milyarlarca doları bulduğunu" ileri sürdü.

Kanaltürk Radyo dinleyicilerinin sosyal medyadan gelen sorularını da cevaplayan Gürsel Tekin "İzmir, İstanbul ve Ankara’da belediye başkanlığı seçimlerini mutlaka kazanacaklarını" belirterek, Türkiye genelinde de oylarının sürekli yükselişte olduğunu ifade etti.

Haber: Bugün

    Perşembe, 06 Mart 2014 13:49

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica