"Yolsuzlukları 4 yıl önce söyledim"

Gürsel Tekin, Bilecik'te ilçe ve belde ziyaretlerinin ardından partisinin seçim irtibat bürosu açılışı ve aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin çok zor süreçten geçtiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "17 Aralık'tan 4 yıl önce TBMM'nin kürsüsüne çıkıp, 'yolsuzluk görmek istiyorsanız, bakanların çocuklarına bakın' diyen siyasetçiyim" dedi.
 
"Eğer bu kadar ar, bu kadar edepleri olsa, şerefimle yemin ediyorum, ben o siyasi partide olsam, sokağa inmem"
diyen Gürsel Tekin, "Buna emin olun. İnsanların en önemli şeyleri arları, edepleridir" ifadesini kullandı.

AKP'yi eleştiren Gürsel Tekin, şunları kaydetti:

"Zat-ı muhterem Başbakan, kürsüye her çıktığında, CHP'yi ve CHP'nin geçmiş dönemlerindeki genel başkanlarını ağzına alırdı. Aslında o isimler o ağza yakışmazdı ama ne yazık ki bu isimleri sık sık kullandı. Önce size CHP'nin ne olduğunu çok kısa anlatmak istiyorum. Bu önümüzdeki dönemde yurttaşlarımızın kime oy vereceğini çok iyi bilmesi gerekiyor. CHP liderlerine baktığınızda, devletin kurumlarında önemli görevler yapmış, maaşları var ama hiçbirisi servet edinememiş. Şimdi bu işgüzarlara bakalım. Bunların tamamı, 20 yıldır en kutsal inançlarımızı sömürerek, din, iman edebiyatı yaparak, daha başladıklarında, 15-20 yıl önce kendi yaşam biçimlerine, ailelerine baktığınızda maalesef mütevazi, sıradan hatta bir kısmı neredeyse çocuklarını okutamayacak durumdayken, bugün...

Siz, 17 Aralık'a bakmayın. 17 Aralık'tan 4 yıl önce TBMM'nin kürsüsüne çıkıp, 'yolsuzluk görmek istiyorsanız, bakanların çocuklarına bakın' diyen siyasetçiyim."


"Bu seçim sadece klasik bir belediye başkanı seçimi değil"
Gürsel Tekin, 17 Aralık operasyonu ile başlayan iddiaların sıradan olmadığını öne sürerek, şöyle devam etti:

"Polislerin, savcıların uzun süre takibi sonucu, organize yolsuzluğun içinde bir kısmı hariç, bakanların tamamı var. Bürokrasinin önemli kısmı var. Başbakan bizzat var. Organize yolsuzluğun adı, 'paralel devlet' oldu. Organize usulsüzlüğün, hırsızlığın adı 'tuzak' oldu. Elinizi vicdanınıza koyun ya bu hırsızları, çocuklarınızın, sizin alın terinizi çalan insanları tercih edeceksiniz ya da onurla, şerefle mücadele etmiş CHP kadrolarını tercih edeceksiniz. Bu seçim sadece klasik bir belediye başkanı seçimi değil, sadece Sayın Sungur'u seçmeyeceksiniz. Türkiye'nin, çocuklarınızın geleceğini tayin edeceksiniz."

Tekin, internet düzenlemesi tartışmalarına ilişkin ise şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan, siz hangi yasakları getirirseniz, getirin, önümüzdeki günlerde yapmış olduğunuz kirlilikleri kapatma imkanınız olmayacak. Nereyi kapatacaksınız? Türkiye'yi.. Dünyayı nasıl kapatacaksınız, dünyaya gücünüz yeter mi? Siz değil miydiniz daha 10 yıl önce, bu 'tape'leri, dinlemeleri delil kabul eden. Şimdi ne oldu? Ucu çocuklarınıza dokununca, 'paralel devlet' oldu. Buna hiç inanmayın. Ortada sadece bir paralellik var. O da 'organize yolsuzluk paralelliği' var, başka hiçbir şey yok."

Programda CHP'nin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri tanıtıldı.

Gürsel Tekin, açılışın ardından esnafı ziyaret etti.
 

Haber: Rota Haber

    Pazar, 23 Şubat 2014 14:21

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica