Gürsel Tekin, seçim sürecini değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı'nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gürsel Tekin, seçim sürecini de değerlendirerek bir çok ilde CHP'nin oylarının arttığını dile getirdi.

CHP Parti Meclisi'nin İstanbul ilçe adaylarını belirlediği süreçte adı Kadıköy için geçen Gürsel Tekin, "Kesinlikle öyle bir şey yok. 2009 yılında Sayın Baykal bana İstanbul'da istediğim ilçeyi verirdi. Şimdi genel başkan yardımcısı oldum. Bu Gürsel Tekin'i siyasetten koparma girişimidir. Ama benden kolay kurtulamayacaklar." şeklinde konuştu.

30 Mart yerel seçimleriyle ilgili de değerlendirmede bulunan Gürsel Tekin, "CHP olarak birçok ilde oylarımızın yükseldiğini görüyoruz. Hem elimizdeki anketlere hem de öngörülerime güvenerek Mersin, Adana, Hatay, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Bolu ve Kırşehir'de alacağımız sonucu ortaya çıkıyor. Kocaeli ve Bursa'da da CHP olarak ciddi bir yükseliş içine girdik. Adana'da çok at başı gidiyoruz. 30 günlük süre çok önemli. Kim daha iyi çalışırsa o kazanacak. Büyükşehirlerden 12 ya da 13 ili hedefliyoruz." dedi.

Haber: Son Dakika

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 19 Şubat 2014 11:36

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica