"Fezlekelerin geri gönderilmesi rezalet!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına adı karıştığı için istifa eden eski bakanların hazırlanan fezlekelerinin savcılığa geri gönderilmesini Adalet Bakanlığı’na yürüyerek protesto etti.

CHP'li üyeler, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına adı karıştığı için istifa eden Eski Bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış hakkında hazırlanan fezlekelerin savcılığa geri gönderilmesine tepki göstermek üzere İl Başkanlığı binası önünde toplandı.
Eyleme CHP Grup Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Bülent Tezcan, CHP Genel Sekreteri Birgül Tamaylıgil ile çok sayıda partili katıldı.

"Fezlekelerin geri gönderilmesi rezalet"
Gürsel Tekin yaptığı konuşmada, önemli bir süreçten geçildiğini toplumsal hak arama eylemlerinin de devam etmesi gerektiğini söyledi. Gürsel Tekin, "Biz bir an önce fezlekelerin parlamentoya gelmesini beklerken, fezlekelerin geri gitmesi apayrı bir rezalet. Bu rezaleti protesto edeceğiz." dedi.

"Fezlekeler Meclis'e gönderilsin", "Temiz siyaset" pankartları açan grup, buradan Adalet Bakanlığı'na hareket etti. Ancak, polis ekipleri grubun bakanlık önünde çadır kurmak istemeleri üzerine geçişlerine izin vermedi. Emniyet güçleriyle, parti temsilcileri uzun süre pazarlık yaptı. CHP'lilerin çadır kurma isteğinden vaz geçmesi üzerine barikat açıldı. Grup, "Baba oğul oldunuz, memleketi soydunuz", "Her yer rüşvet her yer yolsuzluk" sloganları eşliğinde bakanlığa yürüdü.

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Canan Dokuzcan burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de zulme uğrayanların, haksızlığa uğrayanların sesini duyurmak için "Adalet çadırı" kurmak istediklerini ancak kendilerine izin verilmediğini dile getirdi.

"Kirli siyaseti" deterjanlı suda yıkadılar
Açıklamanın ardından grup üyeleri, yanlarında getirdiği leğen, deterjan, su bidonu ve atletle temsili bir gösteri yaptı. Grup, "kirli siyaseti" temsil eden atleti deterjanla yıkayıp, ipe astı. Gösterinin ardından bakanlık ek binası önüne siyah çelenk bırakan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber: CİHAN

    Cuma, 07 Şubat 2014 09:56

Bağlantılı Konular