CHP'den Adalet Bakanlığa'na siyah çelenk!

17 ve 24 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk operasyonları sonrası düzenlenen fezlekelerin işleme konulmaması CHP tarafından protesto edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de eyleme katıldı.

CHP Gençlik Kolları, yolsuzluk operasyonu sonrası düzenlenen fezlekelerin TBMM'ye getirilmemesini protesto etti. Gençlik Kolları, Adalet Bakanlığı'na siyah çelenk koydu.

17 ve 24 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk operasyonları sonrası düzenlenen fezlekelerin işleme konulmaması CHP tarafından protesto edildi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'ın önderlik ettiği eylemde buluşan CHP'liler, Adalet Bakanlığı'na yürüdü. CHP Gençlik Kolları'na Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ile Gürsel Tekin de eşlik etti. Eyleme CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil de katıldı.

Sabah saatlerinde Adalet Bakanlığı önüne gelen CHP'lilerin eylemini engellemek için çok sayıda polisin bölgeye konumlandırıldığı görüldü. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız, burada yaptığı açıklamada, "Eylemimizi engellemek istiyorlar. Polis, MOBESE'leri kapattı. Arkadaşlarımızın başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan AKP iktidarı sorumlu olacaktır.'' dedi.

CHP'li gençler daha sonra Adalet Bakanlığı önüne gelerek, siyah çelenk bıraktı. CHP'liler, "Fezlekeler Meclis'e gelmiyorsa, adalet işlemiyor demektir. Fezlekeler bir an önce Meclis'e gelmeli ve iktidar elini yargının üstünden çekmelidir.'' açıklamasını yaptı.

Haber: Gerçek Gündem

    Perşembe, 06 Şubat 2014 15:17

Bağlantılı Konular