Gürsel Tekin’den "fezleke" çıkışı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Bu fezlekelerin gelmesi için, CHP olarak bu konuyu kamuoyunda daha çok dillendireceğiz ve çeşitle bölgelerde bununla ilgili demokratik eylemlere başvuracağız." dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaret ettikten sonra, basın toplantısı düzenleyen Gürsel Tekin, ziyarette Bakanlarla fezlekeleri ile ilgili merak edilenleri kendisine sorduğunu belirterek, CHP’lilerin bu konuda bir eylem yapacaklarını söyledi. “Bakanlarla ilgili iddialar doğru değilse neden görevden aldınız?” şeklinde konuşan Gürsel Tekin, 17 Aralık operasyonu ile ilgili olarak, “Savcılar, polisler, paralel örgütler, bunların hepsini bir tarafa bırakalım, bir an bunları doğru varsayalım, bir tek şey istiyorum, İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın ofisine gelen giden ziyaretçilerin kimler olduğunu açıklayın. Burası türbe mi, ne işiniz var burada? Oradaki MOBESE sistemlerini açalım halka.” ifadelerine kullandı.

Türkiye’nin olağanüstü hal dönemi yaşadığına belirten CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Kılıçdaroğlu’nun fezlekesi 24 saat bile sürmedi. Sadece düşüncesini ifade ettiği için fezlekesi jet hızıyla geldi. Bu fezlekeleri geciktirerek ne yapmak istediklerini ben merak ediyorum. ‘İnceliyoruz.’ demişti, Adalet Bakanlığı’nın fezlekeleri inceleme yetkisi yoktur. Bu fezlekelerin ivedilikle TBMM’ye gelmesi lazım. Birçok siyasetçi ve Bakan ile ilgili çok önemli iddialar var, bunları kapatmamız mümkün değildir. Bu fezlekelerin gelmesi için CHP olarak kamuoyunda daha çok dillendireceğiz ve çeşitle bölgelerde bununla ilgili demokratik eylemlere başvuracağız.” şeklinde konuştu.

İktidarın ihtiyaç duyduğu için özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını istediğini ifade eden Gürsel Tekin, “Öncelikle yapılması gereken bu soruşturmaların sağlıklı yürütülmesi. Evrensel hukuk istiyorsanız, hodri meydan, gereğini yapalım.” açıklamasında bulundu.

Gürsel Tekin, internet düzenlemesine ilişkin, “Hadi buraları kontrol ettiniz, diğer ülkeleri nasıl kontrol edeceksiniz. Bu kabul edilebilecek bir anlayış değil.” ifadelerini kullanırken, dinlemelerle ilgili yöneltilen sorulara ise, “Sayın Başbakan’ı dinleyenlerle ilgili bir soruşturma açıldı mı? Bir Başbakan kendisi itiraf ediyorsa, ona rağmen bir soruşturma açılmamışsa bu çok manidar. CHP’nin dinlendiğini, MHP’nin takip edilmesini gazetelerin yazmasına rağmen, iktidar milletvekillerinin bir tanesi bir demeç bile vermediler. Sayın Kılıçdaroğlu’nun nefesini dinlesen ne olur, ihale almaz, vermez, dinlerseniz boşa dinlemiş olursunuz. Size dokununca şimdi feryat ediyorsunuz.” dedi.

Haber: İHA

 
    Pazartesi, 03 Şubat 2014 11:59

Bağlantılı Konular