"Operasyon Başbakan'ın bilgisi dahilinde yürütülüyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bu sabah saatlerinde, aralarında çok sayıda iş adamı ve siyasinin bulunduğu yolsuzluk operasyonunu ile ilgili açıklamar yaptı.

 

Tekin, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bu sabah saatlerinde başlayan yolsuzluk operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu sürecin çok bilinmeyen bir süreç olmadığını belirten Tekin, 2 yıl önce yolsuzluk haritasını açıkladıklarını söyledi.

"Bakanlar derhal istifa etmeli"
Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Tekin, soruşturma devam ederken kabinenin önemli görevlilerinin devam etmesinin kabul edilebilir olmadığını ifade etti. Soruşturmanın sağlıklı ilerleyebilmesi için isimleri geçen bakanların derhal istifa etmesi gerektiğini aktaran Tekin, "Bu soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi için bakanların derhal istifa etmeleri gerekir." dedi.

"CHP olarak katkı saplarız"
Birçok Bakan’ın haberi sosyal medyadan fark ettiğini öne süren Tekin, "Büyük bir ihtimalle bu operasyondan Başbakan'ın bilgisi olduğu inancı içerisindeyim." ifadelerini kullandı.

Bunun bir başlangıç olduğunu ve bunun ilerlemesini beklediklerini belirten Tekin, Başbakan’a seslenerek, CHP olarak buna çok büyük katkı da sağlayacaklarını dile getirdi.

CHP'li belediyeler de var iddası
Operasyon kapsamında bazı CHP’li belediyelerin isimlerinin geçtiği iddiaları ile ilgili olarak ise Tekin, “Sorun CHP, AKP, BDP sorunu değil. Sorun sistem sorunudur. Burada bir olumsuzluk varsa kime kadar gidiyorsa gitsin. CHP’li varmış yokmuş buna bakacak değiliz. Başbakan'ın bilgisi dahilinde devam eden operasyonun devam etmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber: Sondakika

Anahtar Kelimeler
    Salı, 17 Aralık 2013 14:16

Bağlantılı Konular