Gürsel Tekin'in aracı kaza yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bombalamada hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak için Şırnak'ın Uludere ilçesine gitti. Konvoyda, içinde Gürsel Tekin'in bulunduğu araca TIR çarptı.

Van'dan Uludere'ye geçecek olan Kılıçdaroğlu'na tahsis edilen helikopterin geri çekildiği ileri sürüldü. Şırnak'a karayoluyla giden Kılıçdaroğlu'nun konvoyunda kaza meydana geldi.


Kılıçdaroğlu'na eşlik eden Genel Başkan Yardımcılarından Gürsel Tekin, "Hükümetin Kılıçdaroğlu'na tahsis edilen helikopteri gece yarısı geri çektiğini." iddia etti. CHP heyeti karayolunu kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Van ziyareti
Uludere'ye hareket öncesi açıklamalarda bulunan Tekin, "Dünkü planlamamızda gerek sayın Vali'den gerek Ankara'dan aldığımız bilgi üzerine biz helikopterle gidecektik. Ne garipse gece saat 12.30'da Ankara merkezli bir iptal kararı geldi. Bu gerçekten çok üzücü." dedi.

Tekin, "Anamuhalefet liderinin ulaşımı kolaylaştırılmak istenmiyorsa burada ciddi bir kasıt var demektir." ifadesini kullandı.

Tır arkadan çarptı
Van'a giderek oradan Şırnak'a hareket eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunda kaza meydana geldi. Konvoyda yer alan ve içerisinde Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de bulunduğu 65 NY 412 plakalı otomobile Bitlis'in Tatvan ilçesi çıkışında İran plakalı olduğu belirtilen TIR arkadan çarptı.

Arkasında ciddi hasar oluşan araçta, Tekin'in yanı sıra Parti Meclisi üyesi Hüseyin Yaşar, Genel Başkan asistanı Barış Bozkurt'un bulunduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Tekin ve araçtakilerin, konvoydaki başka bir otomobille Şırnak'a devam ettiği kaydedildi.

Tekin, sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu otomobille yola devam ettiklerini bildirdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Uludere'deki ziyaret sonrası Diyarbakır'dan Ankara'ya dönecek.

Haber: Posta

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 23 Nisan 2010 18:51

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica