"Gençler Çankaya Yurdunuz" stantları hizmete başladı


Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, üniversite eğitimi için Ankara'ya gelen gençlerin kayıt yaptırmaktan barınmaya kadar pek çok sorununa çözüm üreten “Gençler Çankaya Yurdunuz” projesini tanıttı.

Açılışa CHP yöneticileri de büyük ilgi gösterdi. Tekin ve Günaydın, Başkan Tanık'a teşekkür etti.

Gençlerin Ankara’ya ayak basar basmaz Çankaya Belediyesi’nin hizmetlerinden yararlanacağını belirten Tanık, “Öğrencilere güvenli bir kent ortamı sağlamak ve onlara rehberlik etmek istiyoruz” dedi.

Proje kapsamında açılan stantlar, 6 Eylül 2013 tarihine kadar hizmet verecek.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, üniversite eğitimi için Ankara’ya gelen gençlerin kayıt yaptırmaktan barınmaya kadar pek çok sorununa çözüm üreten “Gençler Çankaya Yurdunuz” projesini basına ve kamuoyuna tanıttı.

Çankaya Belediyesi Emek Hizmet Binası önünde düzenlenen tanıtım toplantısına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, CHP Parti Meclisi Üyesi Seyhan Erdoğdu’nun yanı sıra CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve muhtarlar da katıldı

Başkan Tanık projenin, Ankara’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerin güvenli bir kent ortamı sağlamak ve onlara iyi bir şekilde rehberlik edebilmek amacı taşıdığını belirtti. Eğitimli personelin kentin en belirgin noktalarında kurulan stantlarda gençlere yardımcı olacağını ifade eden Tanık, Ankara, Hacettepe, Gazi ve Ortadoğu Teknik Üniversitelerine ücretsiz turların düzenleneceğini kaydetti.

Gençlerin ve ailelerinin Ankara’ya ayak basar basmaz Çankaya Belediyesi’nin hizmetlerinden yararlanacağını belirten Tanık,“Öğrencilerin barış ve güven ortamında olmaları bizim için en önemli konu. Ailelerin çocuklarını merak etmeden uyumalarını sağlamak istiyoruz. Bu bizim temel belediyecilik anlayışımız ve insanlık görevimizdir.” dedi.

Söz konusu projeyle geçen yıl 5219 öğrenciye hizmeti verdiklerini ifade eden Tanık, bu yıl çok daha fazla öğrenciye ulaşmayı amaçladıklarını belirtti.

“Eğitime büyük bir katkı"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise, Çankaya Belediyesi’nin eğitime çok önemli bir katkıda bulunmuş olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de öğrencilerin barınma sorunu çok ciddi boyutlardayken, TOKİ’de 20 bin konut yapmakla övünen iktidar, 81 ilde de yurt yapabilmelidir. Biz parti olarak gençlerin eğitim gibi YÖK gibi sorunlarını tamamıyla çözmeye hazırız. Bu örnek çalışmayı yapan Belediyemiz ve Başkanımızı kutluyor, teşekkür ediyorum." diye konuştu.

“Çankaya başarılı bir karneye sahip"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da projenin, genç nüfusa sahip olan Türkiye’de büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirtti. Kentlerin, kadın, öğrenci, genç, engelli ve yaşlı dostu olması gerektiğini vurgulayan Günaydın, “Belediyelerin başarısını sadece kaç kilometrekare kaldırım yaptığıyla değil, kaç kreş, yurt açtığı, kaç öğrenciye rehberlik ettiğiyle de ölçüyoruz. Bu anlamda Çankaya Belediyesi çok başarılı bir karneye sahiptir. Bu karnesine bugün çok büyük bir artu daha ekliyen Başkanımıza ve emeği geçen tğm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, toplantı sonrasında Çankaya Belediyesi Emek Hizmet Binası içinde bulunan “Gençler Çankaya Yurdunuz” stantlarını toplantıya katılan heyete gezdirdi. Gökhan Günaydın ve Gürsel Tekin, stantlarda bulunan personelden projeye ilişkin ayrıntılı bilgi alırken, yeniden üniversite öğrencisi olmak istediklerine ilişkin espriler de yaptılar.

Haber: DHA

 

 

    Pazartesi, 02 Eylül 2013 14:10

Bağlantılı Konular