"Kapalı devre filmlerden vazgeçin"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Adana Mitingi öncesi Adana’da, Çukurova’da hazırlıkları değerlendirdi.

 

Tekin “Bizim Irak ve Mısır ziyaretlerimizden rahatsız olanlar önümüzdeki günlerde daha çok rahatsız olacaklar.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, cuma günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı ve bir konuşma yapacağı Adana Mitingi öncesi Adana’ya Çukurova’ya gitti.

Tekin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarafından açılışı yapılacak Çukurova Belediyesinin yeni hizmet binasında İl Başkanı Orhan Sümer, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan ve öteki ilgililerle incelemede bulunduktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları değerlendirdi.

Görüşlerini açıklarken, çok önemli bir süreçten geçildiğini ve hemen hemen hergün sınırlarda sorunların yaşandığını hatırlatan Tekin, yarın hangi sorunlarla karşı karşıya kalınacağının bilinmediği bir ortamda barışa büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Barış konusunda CHP olarak yurt içinde ve dışında ciddi çaba sarfettiklerini dile getiren Tekin, “Her ne kadar dış gezilerimiz bir tartışma noktası olsa da iktidarı rahatsız etmiş olsa da bunların devamı önümüzdeki günlerde gelecek.” diye konuştu.

“Hiçbirimiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Esed ile kardeş olduğu dönemde niye kardeş oldun demedik.” ifadesini kullanan Tekin, şöyle devam etti:
“Kardeşlik çok iyi bir duygudur. Bizim öncelikle hedefimiz, eğer bir ülkenin Başbakan’ı görüşüyorsa, ülkenin geleceği için görüşüyordur. Milli çıkarlarımız için görüşüyordur. Yani bizim Irak seyehatimizde, Mısır seyehatimizde rahatsız olanlar önümüzdeki günlerde daha çok rahatsız olacaklar. Hani ‘darbeci’ diye bizi suçluyor ya. Esed ile hangi gerekçelerle kardeş oldun, hangi gerekçelerle düşman oldun, bunu da bize anlat. Eğer gerçekten Türkiye’nin milli menfaatleri içinse buna hepimiz hazırız. Ama hayır, kardeşin Kaddafi’ye yapılan numara için aynı numarayı yaptıysan başka birşeydir. Bütün bu kapalı devre filmlerden vazgeçsinler, gidişatın çok sağlıklı bir gidişat olmadığını bildiğimiz için CHP olarak bunları kayıtsız kalmamız mümkün değildir.”

Haber: Halkız Biz

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 19 Eylül 2013 14:58

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica