Gürsel Tekin, TDU'yu ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Istanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Berlin Başkanı Ekrem Öztürk ve Sonay Ataç ile birlikte TDU’yu ziyaret ederek işadamlari ile görüştü.

Genel Baskan Yardımcısı, "Yurtdışında bulunan Türk işadamlarının başarı ve girişimci ruhları  bizlere gurur veriyor.“ dedi.

Türkiye’nin ekonomik olarak değil, ama politik olarak çok tehlikeli bir yolda olduğunu vurgulayan Tekin, özellikle Basbakan’ın ayırma, dışlama, ötekileştirme ve mezhep kavgalarını körükleyen  bir politika izlediğini söyledi. Futbol’da bile Çarsı gurubuna karşı 1453 Beşiktaş gurubunun kurulduğuna işaret eden politikacı "Israrla ayrıştıran bir Başbakan var.“ dedi.

Mustafa Sarigül’ün Istanbul Belediye Baskanlığı üzerine bir soruyu yanıtlayan Tekin, "Yapılacak kamuoyu yoklamalarında kim daha fazla puan alırsa Istanbul’da baskan adayı o olur." dedi.

İşdamları ise CHP’nin eski söylemleri bırakarak merkez sağı da kavrayacak bir politika izlemesi gerektiğini vurgulayarak, özellikle ekonomide hükümetin gerçekleştirdiği olumlu adımların da hakkının verilmesi gerektiğini vurguladılar. Sürekli eleştirmek eskiyi tekrarlamak yerine, CHP nin ana muhalefet olarak  alternatif politikalar üretmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Toplantıya eski başkanlar Kemal Degirmenci, Bahattin Kaya, TDU Başkanı Remzi Kaplan, Başkan yardımcıları Cevdet Öznacar, Erkan Nasay, Nuran Tastan eski başkan yardımcılarından Yilmaz Ercelik katıldılar.

Haber: NewsEu

Anahtar Kelimeler
    Salı, 24 Eylül 2013 14:29

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica