"Sarıgül’le aramızda problem yok"

Gürsel Tekin, “Mesele, İstanbul’da CHP’nin iktidara gelmesidir. Gerisi teferruattır. Megakente sosyal demokratların bayrağını dikecek hangi isim olursa olsun nefer gibi arkasında dururum.” dedi.

Gürsel Tekin, İstanbul milletvekili ama Türkiye’yi karış karış dolaşıyor. Tarım işçileriyle sabahın 4’ünde buluşuyor, dertleşiyor. Değişik illerde yapılması planlanan mitinglerin hazırlıklarını yürütüyor. Her gittiği yerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı ve Mustafa Sarıgül’ün durumu ile ilgili sorularla karşılaşıyor. 30 yıldır CHP saflarında mücadele veren Gürsel Tekin, güncel olaylarla ilgili Sözcü’nün sorularını şöyle cevaplandırdı:
CHP’nin İstanbul Büyükşehir adaylığı basında sıkça yer alıyor. Mesele CHP’nin İstanbul’da iktidarı ele geçirmesidir. Gerisi teferruattır. Mücadelem bunun içindir.

10 aydır kimin aday gösterileceği konuşuluyor. Her ay 100 kişinin iş kazalarında ölmesi, 40 insanın intihar etmesi, kadın ölümleri, intiharlarıyla kimse meşgul değil. Herkes kendine CHP’yi dert edinmiş. Bırakın CHP’yi, ne yapacağını bilir.

AKP’nin İstanbul adayı kim olacak diye merak ediliyor. Belediye başkanı Erdoğan, müdürü kim olacak dersek o henüz belli değil.

İstanbul’da sosyal demokratların bayrağını dikecek hangi isim olursa olsun nefer gibi arkasında durur, en az onun kadar mücadele ederim. İstanbul’da talanı durdurmak herkesin görevi olmalı.

Mustafa Sarıgül’le ilgili haberler eksik olmuyor. Genel merkezde herkes bu haberlerin şaşkınlığı içinde oluyor. Sanki at yarışı oynanıyor. Bu da yazanların işine yarıyor. Yazanlar, İstanbul’un rantını mı yazacak? 6 kişinin ölümünü yazmayanlar, bu işlerle meşgul oluyor. Biz de bunun farkındayız.

Sarıgül’le aramda hiçbir problem yok. Benim problemim ceberut iktidarla. Sarıgül’le farklı düşüncelerim olabilir. Bu da normaldir."


“AKP’yi yazmanın bedeli ağır oluyor”
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, yandaş medya mensuplarına da gönderme yaptı. Tekin, “Milyonlarca insan borç batağı içinde inim inim inliyor. İflaslar normal karşılanıyor. Bunlar yazılmıyor.” dedi. Gürsel Tekin sözlerine şöyle devam etti: “Yazanlar ne oluyor? İşlerinden oluyor! AKP’yi yazmanın bedeli çok ağırdır. İşinizden, ekmeğinizden olursunuz.

Patronunuzu zor durumda bırakırsanız. Yetmezse bir yolunu bulunur, devletin imkânı kullanılıp cezaevine gidersiniz. CHP’yi yazmanın bedeli ise yok. CHP’yi yazıp, iktidardan gaz alıyorlar… Şerefimle yemin ediyorum, 2013’de CHP ile 57 yalan manşet haber yayımlanmış.

Hiç basın ahlakı da vicdan da kalmamış. Vicdanla, cüzdan arasında sıkışan gazetecilere acıyorum. Bu dönem de elbet bitecek.”

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 14 Eylül 2013 09:49

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica