CHP'li Tekin miting için çalışıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ''Özgürlük ve Demokrasi İçin AKP'ye Meydan Okuyoruz" mitingi için Kadıköy Salı Pazarı'nda broşür dağıttı.

Halka miting hakkında bilgi veren Tekin, Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve partililerle beraber pazar esnafının sorunları dinledi.

Vatandaşlarla tek tek ilgilenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AKP Hükümeti’nin içki satışını yasaklamasıyla ilgili soruya da yanıt verdi:
“AKP iktidarı yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları ortadan kaldıracağız vaadiyle geldi. Oysa baktığımızda Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu bugün yaşanıyor. Yoksulluk almış başını gidiyor. Türkiye’de 57 ilde fiili olarak yasaklar vardı. Şimdi bu yasakları kanun haline getirdiler. İnsan yaşamına müdahale kalmıştı onu da yaptılar. Hani yasakları yok edecektiniz? Aksine daha çok yasak getirdin."

Çok sayıda siyasi kurum ve kuruluşun mitingde yer alacağını belirten Tekin, "Öğrenciler, işçiler, işinden atılan taşeron işçiler, sanatçılar olacak. Bu miting sadece CHP'nin mitingi değil, milyonlarca mağdur yurttaşımızın bir arada olabileceği demokrasi ve özgürlük için meydan okuyabileceği bir alan olacaktır." diye konuştu.

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Salı, 28 May 2013 13:16

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica