"İstanbul'un trafiğini 6-7 yılda çözerim"

Selçuk Yavuz ile Güncel Analiz programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul'un ulaşım sorununa değindi.

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak mısınız?" şeklindeki bir soru üzerine Tekin, "Kim aday olursa olsun öncelikle CHP, İstanbul'u almaya hazır. Ben siyaseten çok net bir insanım ama adaylık kararını tek başına vermemin imkânı yok. Ben hiçbir görevden kaçmam. CHP görev verdiği zaman taşın altına sadece elimi değil gövdemi koyarım. Ama daha uygun arkadaşlarımız varsa aynı şekilde Gürsel Tekin olarak nasıl ki geçmişte Genel Başkanımızın yanında 24 saat çalıştıysam aday olacak kim olursa olsun onunla da öyle çalışırım. İçeride ve dışarıda konuştuğumuz sıkıntıların halledilmesi İstanbul iktidarı ile mümkün." şeklinde yanıtladı.

Trafik sorunun görünen kısmı
"Aday olursanız İstanbul'da trafik sorununu şu kadar zamanda kesinlikle çözeceğim diyor musunuz?" sorusu üzerine Tekin, "Tabii ki kesinlikle. 2009'da da maalesef kendimizi bu konuda çok iyi anlatamadık. Bu işler alakalı bilimsel olarak 3 tane sempozyum yapan tek siyasi partiyiz. İstanbul Trafiğinin periyodik olarak 6-7 yıl içinde kesinlikle çözülebileceği inancı içerisindeyiz. Bunun tek ilacı raylı sistemler ve metrolardır. Bunun haricinde viyadüklerle, köprülerle dünyanın hiçbir ülkesi bu trafik sorununu çözemez. Mevcut belediyenin bu husustaki çalışmalarını hiç başarılı bulmuyorum. 150 milyarlık ranttan bahsediyorum. İnşallah CHP iktidarında o miktarın yüzde otuzunu geri alacağız. Ve bunu İstanbul'un hizmetine sunacağız. Trafik sorunu işin görünen kısmı. İstanbul'un en büyük sorunu mülkiyet sorunu." ifadelerini kullandı. 

Haber: En Son Haber

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 27 May 2013 12:42

Bağlantılı Konular