CHP Milletvekili Hüseyin Aygün Tunceli'de kaçırıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması ile ilgili açıklama yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.Erdoğan, "Konuyla ilgili olarak şu an İçişleri Bakanlığımız takip ediyor, takipte. Malum üç kişi olduğu söyleniyor. Üç kişinin ikisi bırakılmış ama Hüseyin Bey şu anda kaçırılmış vaziyette. Tabii kimler kaçırmıştır, nasıl oldu bu konuda ancak tahminler var." dedi.

Sabah saatlerinde Tunceli'de PKK militanları tarafından kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'nun akıbeti hakkında bilgi alınamıyor. Sabah saatlerinde Tunceli 'nin Ovacık İlçesi'ne giden CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün yolu dönüşte saat 19:00 sularında Ovacık karayolunun 35. kilometresinde iki kişilik PKK 'lı grup tarafından kesildi. CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Akşam Gazetesi Muhabiri Kadir Merkit ve Aygün'ün danışmanını araçtan indiren örgüt mensupları; muhabir ve danışmanı serbest bıraktıktan sonra, Aygün'ü alarak ormanlık alana götürdü. Akşam Muhabiri Kadir Merkit ve Hüseyin Aygün'ün danışmanının kent merkezine gelerek haber vermesi üzerine, güvenlik güçleri Aygün'ü kurtarmak amacıyla bölgede operasyon başlattı.

8 Ağustos'tan beri Tunceli'de bulunan Aygün, ilçe ve köylerde vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştiriyordu. CHP Milletvekili'nin sağlık durumu hakkında ise şu ana kadar bilgi bulunmuyor. CHP'den ilk açıklama ise Gürsel Tekin'den geldi. Gürsel Tekin kaçırılma olayının doğruladı ve Hüseyin Aygun'den haber almaya çalıştıklarını bildirdi.
 
CHP şokta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması ile ilgili açıklama yaptı. Gürsel Tekin, "Şoktayız, kendisi bölgede bazı çalışmalar yapıyordu. Vali'nin açıklamasından başka hiçbir bilgi alamıyoruz. Hüseyin Aygün'ün danışmanı serbest bırakılmış ancak Aygün'den henüz haber yok, kendisine ulaşamıyoruz." dedi.

Haber: Avrupa Gazete

Anahtar Kelimeler
    Pazar, 12 Ağustos 2012 14:37

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica