Gürsel Tekin Uşak’tan çağrı yaptı

Gürsel Tekin, CHP tarafından 18 Mayıs'ta Aydın'da yapılacak 'Barış, Demokrasi ve Özgürlük' mitingi ile ilgili basın toplantısı yapmak için Uşak’a geldi.

 

Toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Aydın Koordinatör Milletvekili Ali Demirçalı, CHP Ayfon İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasani, CHP Merkez İlçe Başkanı Filiz Bilen ile partililer katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “18 Mayıs'ta yapılacak miting ile ilgili Aydın, daha sonra Denizli ve şimdi Uşak’ta basın toplantısı yapıyoruz. Neden böyle bir mitinge ihtiyaç duyulduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.” dedi.

Tekin, sözlerine söyle devam etti:
“2011 seçimlerinden sonra demokrasiye aykırı, özgürlüklerin rafa kaldırıldığı, adeta tek adam diktatörlüğü sürecine girdik. Neredeyse bütün kararları Sayın Başbakan veriyor. Kısacası hangi belediyelerin kaldırılıp kaldırılmayacağı, imar uygulamalarının nasıl olacağını, kadınlarımızın kaç çocuk doğuracağını, kimlerin hangi içkileri içeceğini, yargı sistemin hangi kararları vereceklerini hazreti Tayyip karar verecek duruma geldi. Sürece baktığımızda sizler de tanık olan insanlarsınız. Bütün Türkiye’de sıkışmış en kritik dönemlerde CHP görev yapmıştır. Özgürlük barış ve demokrasi adına yapılması yapılması gereken ne varsa bu konuda bütün demokratik haklarımızı kullanacağız ve sokaklara ineceğiz. Demokrasi ve özgürlük konusunda kaygı duyuyorum diyen herkesi Aydın'a bekliyoruz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Reyhanlı'daki saldırıya da değinerek, şöyle konuştu:
"Üç gün önce Reyhanlı’da yaşanan olaylara baktığımızda herkesin çok ciddi bir şekilde analiz etmesi gerek. Son yaşanan olay çok elim. 1 Mayıs'ta Taksim'deki çukuru korumak için onlarca mobese sistemleri konuldu. Ama sınır ilimizin bir ilçesi olan Reyhanlı'yı koruyamadı. Onlarca insanın hayatını kaybettiği bir bölgede MİT’in uyarılarına rağmen bu mobese sitemlerinin olması durup düşünülecek bir durum. İşin kolayını bulmuşlar, 'Esed'den hesap soracağız.' diyorlar. Sizin adınıza bu soruyu Uşak’tan soruyorum. Umarım bunun cevabını yarın verirler.”

Haber: Cihan

Anahtar Kelimeler
    Salı, 14 May 2013 13:01

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica