Erdoğan'ın müdürüne CHP vefası

Başbakan Erdoğan'ın İETT'de çalıştığı dönemde müdürü olan Hasan Fehmi Uyanık, tek başına ölüme terk edildi. Uyanık'ı CHP'li Gürsel Tekin ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı.

Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yaşam savaşı veren İETT'nin Eski Araç Alım Müdürü Hasan Fehmi Uyanık'ı hastanede ziyaret eden Gürsel Tekin, Uyanık'ın durumu hakkında yetkililerden bilgi alırken, kimsesinin olmadığını, hayırsever komşusu Suat Sözügerçek'in masraflarını üstlenerek kendisine parayla hasta bakıcı tuttuğunu öğrendi.
Uyanık'ın durumuyla yakından ilgilenen Tekin, Uyanık'ın bakım masraflarını üstleneceğini ama karşılaştığı vefasızlıktan etkilendiğini söyledi.

Türkiye'de sosyal devlet olgusunun yerle bir olduğunu savunan Tekin, "Sanatçılar, aydınlar, akademisyenler ve daha yüzlerce, binlerce insan Hasan Fehmi Amca'yla aynı kaderi paylaşıyor. Yalnız geçen ömürlerinin son günlerinde de devlet tarafından bir köşede yalnız ölüme terk ediliyorlar. Şanslılarsa bir yakınları ya da komşuları sahip çıkıyor. Ama ne çalıştıkları kurumlar ne de devlet yalnızlıklarını paylaşmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin sosyal devlet anlayışı ve Meclis'te bekleyen aile sigortası projesi biran önce hayata geçirilmelidir." diye konuştu.

Öte yandan Taksim İlkyardım Hastenesi yetkililerinin Hasan Fehmi Uyanık'ı yakın zamanda hastaneden çıkarılarak Darülaceze'ye yatırılmasını istedikleri öğrenildi.

Hasan Fehmi Uyanık 1968-77 yılları arasında Şişli'deki İETT Merkez binasında Taşıt Alım Müdürü olarak görev yaparken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da aynı kampüs içinde kantin sorumlusu olarak çalışıyordu.

Haber: Gerçek Gündem

    Salı, 30 Temmuz 2013 16:31

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica