Eyüp Belediyesi iftar buluşması

Eyüp Belediyesi, bu sene de vatandaşları iftarda bir araya getirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de iftara katıldı.

Eyüp Belediyesi her sene olduğu gibi bu yıl da her mahallede iftar sofrası kuruyor. Her gün binlerce kişi Eyüp Belediyesi'nin iftar sofrasında bir araya geliyor.

Eyüp Belediyesi, Ramazan süresince 21 mahallede ve her gün Eyüp Sultan Camii'nin arkasındaki tarihi Cülus Yolu'nda açık hava iftarları düzenliyor.

Her gün bir mahallede vatandaşlarla birlikte iftar açan Eyüp Belediye Başkan İsmail Kavuncu'nun Alibeyköy Mahallesi'ndeki Açıkhava iftar programında siyasi konukları vardı...

AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan ve CHP Eyüp ilçe başkanı Ahmet Kartalkanat iftarı Alibeyköy Mahallesi sakinleriyle beraber yaptı.

Alibeyköy Lisesi önünde düzenlenen iftar yemeğine, Alibeyköy Merkez Mahallesi sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Gecede bir konuşma yapan İsmail Kavuncu "On bir ayın Sultanı Ramazan birlik ve beraberliğinin en güzel göstergesi, iftar sofralarında dargınlıklar bitiyor, herkes sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde aynı somunu paylaşıyor. Geleneksel Ramazan günlerindeki coşkuyu, canlılığı Eyüp'te yeniden yaşatmak için etkinlikler düzenliyoruz. Umarım halkımız da memnun olur." dedi.

İftar programında Kuran'ı Kerim ve ezan okunmasından sonra Hacivat ve Karagöz gösterisi sunuldu. Programda, tasavvuf müziğinin en güzel örnekleri seslendirilirken etkinlik sema gösterisiyle ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 20 Temmuz 2013 09:57

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica