Gürsel Tekin: "CHP 1 Mayıs'ta Taksim'de"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kanal B'nin yayın konuğu oldu. Gürsel Tekin, Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini ancak bütün bu zorlu sürecin üstesinden gelinebileceği inancında olduğunu belirtti.

Gürsel Tekin, Başbakan'ın 30 Mart akşamı yaptığı balkon konuşmasının net bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini belirterek, "Başbakan, ailesi, yolsuzluk yapan bakanlarından biri ve havuz medyası patronlarıyla birlikte. Bu savcı, hakim, herkese gözdağı vermektir. Bunlar benim korumam altında demektir." dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda iktidar partisinin seçimlerde %43 almasının yolsuzlukların hesabının sorulmayacağı anlamına gelemeyeceğini milletin bir vicdanı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül'ün noter görevi yaptığını ve anayasanın defalarca delindiğini söyleyen Gürsel Tekin,"Anayasa 50 kere delindi, paramparça edildi. Cumhurbaşkanı tavır koymadı. Bu 17 aralıktan sonraki twitter yasakları da dahil. Twitter bunların yeni aklına geldi,vergi kaçakçısı oldu. O zaman siz 4 yıldır vergi kacakçısına göz yumdunuz." dedi.

Gürsel Tekin, "Başbakan bir destek arayışı içine girerse bu BDPmi olur" sorusuna ise, "BDP'nin siyasal yapısına uymuyor. BDP'nin vekilleri büyük olasılıkla 1 Mayıs'ta alana gelecek. Başbakan'ın Taksim kapalıdır, orası kapalı, burası kapalı anlayışını nasıl sindirecekler? Özellikle BDP'de şu an 12 Eylül döneminde benzer yasaların mağduru olmuş insanların destekleyeceğini sanmıyorum" şeklinde yanıt verdi.

Gürsel Tekin, 1 Mayıs'ta CHP'nin Taksim'de olacağını belirterek, "Bizler Genel Başkanımızla birlikte 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız. Demokrasinin geleceği için özgürükler için herkes Taksim'de olmalı. Bu faşist kafaya dur demenin yolu budur" dedi.

Gürsel Tekin aynı zamanda MİT Yasasındaki düzenlemeyle ilgili de, "Dünyada güçlü ülkelerin güçlü istihbarat örgütleri vardır. Türkiye'de istihbaratın evet eksikleri var. Ama eksikler bunlar değil. Bunlar eksiklere göre değil Tayyip Erdoğan'ın isteklerine göre düzenlenmiştir." şeklinde konuştu.

 

    Pazar, 20 Nisan 2014 17:57

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica