"Vatandaşı sağduyulu olmaya davet ediyorum"

Gürsel Tekin, TBMM'nin dört bakan hakkındaki fezlekeleri görüşmek üzere toplanmasına ilişkin Samanyolu Haber'in soruları yanıtladı. Gürsel Tekin dört değil altı bakanla ilgili fezleke olması gerektiğini belirtti.


Gürsel Tekin orjinal fezlekenin elinde olduğunu ancak fezlekelerin kuşa çevrildiğini söyledi. Gürsel Tekin sözlerini, "Dünya tarihinde ilk kez bir hükümetin kabinesinin üçte biri bir suç örgütü oluşturuyor. Sadece yolsuzluklar değil aynı zamanda Türkiye'nin dış politikasını tehlikeye düşürebilecek sıkıntılarla karşı karşıyayız.  Çok tehlikeli bir süreçle karşı karşıyayız." şeklinde sürdürdü.

Bu fezlekelerin dünya kamuoyuna mal olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Orjinal fezlekeyle bugün önümüze gelecek fezlekeler ayrıştırılmıştır. Suç işlenmiştir" dedi.

Fezlekelerin milletvekillerine açılmak zorunda olduğunu da belirten Gürsel Tekin, "Vatandaşı sağduyulu olmaya davet ediyorum Bu fezlekelerin içeriğini okuyan herkesin vicdanının sızlayacağını biliyorum. Bırakın Cumhuriyet Halk Partisi'ni kime oy verirseniz verin, Türkiye'nin geleceği için ya vatan evlatlarını tercih edeceksiniz ya da bu bakan evlatlarını tercih edeceksiniz." diye ekledi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 19 Mart 2014 17:48

Bağlantılı Konular