"Türkiye'yi bu duruma sokmayın!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 6 Şubat 2014 tarihinde Olay TV’de Sıcak Gündem programının konuğu oldu. Gündemdeki ana başlıklardan fezlekeler, dinlemeler, demokrasi paketi ve internet sansürü gibi konularda değerlendirmeler yaptı. “Hadi burayı kapattınız. Bulgaristan’ı, Almanya’yı, Belçika’yı nasıl kapatacaksınız?” diyen Gürsel Tekin, yargıya hesap verin çağrısında bulundu.

Dün Ankara’da gerçekleşen fezleke eylemleri ve fezlekelerin geri gönderilmesi ile ilgili şunları söyledi:
“Bütün bu çeteleşmeleri bir siyasetçi söyleyince seçmen, ‘Efendim, bu siyasetçidir; acaba bu doğru mu, yanlış mı söyler.’ diye düşünüyor. Bu marj olduğu için kendimizi 17 aralığa kadar ifade edemedik.

İstihbarat birimi, Sayın Başbakan’a belli kurumlarda ciddi yolsuzlukların olduğunu dile getirdi. Bu konuda kendisini uyarmasına rağmen herhangi bir önlem alınmadı. Operasyon yapılınca bunlar neye uğradıklarını şaşırdılar.

Sayın Başbakan ya da iktidar yetkilileri kamuoyuna çıkıp ‘Hayır, kardeşim yolsuzluklar olmamış.’ diyemediler. Ortada belgeler var. Arsa alım satımı, imar yolsuzlukları var. İhale pazarlıkları var. Gazete alım satımları var. Bütün bunların karşında sizin söyleyebileceğiniz bir şey yok mu? Yok. E ne söylerim? Bunlar bize tuzak kurdu.”


Garibana gücünün yetip, çetelere yetmediğini dile getiren Gürsel Tekin, “İçinde bulunduğumuz devlet anlayışı böyle.” diye konuştu.

TİB Başkanı’nın daha çok yetkilendirilmesi ve internet düzenlemeleri ile ilgili de şunları söyledi:
“Geçmiş dönemlerde mafya örgütleri vardı. Bu iktidarın iddiası da var bu çeteleşmeleri kaldırmaktı. Buna baktığımızda, iktidarın önünde engel olabilecek bütün şeyleri temizlemeniz lazım. Nedir bu, insanların en doğal şeyi iletişimdir. Geçen, Genel Başkan Yardımcımızın vermiş olduğu soru önergesini haber siteleri haber yapıyor. Bırakın ortada bir mahkeme kararı yok, kapatılıyor.

Gerçekten bugün Türkiye, dünya ile entegre olan bir ülke haline geldi. Hadi burayı kapattınız. Bulgaristan’ı, Almanya’yı, Belçika’yı nasıl kapatacaksınız? Gelin ne halt işlediyseniz işlediniz; yargıya hesap verin. Yeni bir siyasal anlayışı Türkiye’ye inşa edelim. Saygınlığı olan Türkiye’yi bu duruma sokmayın.
Sendikaların tamamını göreve davet ediyoruz. Yurttaşlarımızın tamamı ile bu rezalete el birliği ile dur dememiz lazım.”


11 yıl sonra bir şeyi fark etmek, ortaklığın bozulması anlamına geldiğini vurgulayan Gürsel Tekin, “Kimin ne olduğu önemli değil. Bizim muhatabımız iktidardır. İnsanlar cemaate mi oy verdi? Eğer böyle bir olumsuzluk varsa bunun sorumlusu Başbakan’ın kendisidir.” dedi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 06 Şubat 2014 10:56

Bağlantılı Konular