"Adalet Bakanlığı önünde çadır kuracağız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Habertürk’ün Haber Ajanda programına katılarak, fezlekeler, dinlemeler ve gündemdeki diğer konuları değerlendirdi.

"76 milyonun güvencesi devletin kendisidir." diyen Gürsel Tekin, “Devlet tuzak kurmaz.” diye de ekledi. Gürsel Tekin Özel Yetkili Mahkemeler ile ilgili de şunları belirtti: “ÖYM’ler derhal kaldırılsın. Hiçbir hukuk sisteminde olmaz demişiz, yıllarca da savunmuşuz. İktidar ne demiş? Sayın Başbakan ‘ÖYM’lerin Başsavcıyım.’ demişti.”

İlk kez parlamentonun yüzde 95’inin yeni anayasa istediğini ifade eden Gürsel Tekin, “Çalışmalar umutla başladı, hüsranla çöktü. Yurttaşların daha demokratik daha özgürlükçü temel beklentileri vardı."

Ayrıca Gürsel Tekin şunlara da değindi:
"AKP’nin programına baktığımızda 2001 yılında 3Y ile başlıyoruz demişlerdi. Yasaksız Türkiye’den neredeyse internete tahammül edemeyecek bir noktaya geldik.

Adalet Bakanlığı önünde çadır kuracağız
Fezlekeleri niye gönderiyorsunuz? Bugüne kadar yüzlerce, binlerce fezleke gelmiş. Diğer partilere gelen fezlekeler gelmiş, neden bunlar gelmiyor? Hadi bu fezlekeler geldi. Bunları geri göndermelerinin sebebini çok iyi biliyoruz. Bu fezlekelerin içinde her türlü yolsuzluklar vardır, usulsüzlükler vardır. CHP olarak bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Bugün itibariyle fezlekelerin gelmesi için Adalet Bakanlığı’nın önünde çadır kuracağız.

Cumhurbaşkanı müdahale etmeliydi
Cumhurbaşkanı sıkıştığı anlarda sanki muhalefet lideriymiş gibi cümleler kullanıyor. Anayasa’da görevleri açık, çok net. Anayasa ihlalleri için de 'Görevimin başındayım.' demesi çok tatmin etmiyor. Polislerin görevden alınmasına da, savcıların by pass edilmesine de, fezlekelerin geri gönderilmesine de müdahale etmeliydi."

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 06 Şubat 2014 08:46

Bağlantılı Konular