Gürsel Tekin'den sert açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bir televizyon programında CHP'ye sandıkta hesap soracaklarını söyleyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na sert tepki gösterdi.

"Anadolu'da çok güzel bir deyim var." diyen Tekin, "Eşşeği dövemiyorsan, semerini döversin. Sayın Başkanın CHP'yle ne alıp veremeyeceği var? Niye CHP'den hesap soracak. Hukuksuzluğu CHP mi yaptı? Bütün bu olup bitenleri CHP mi yaptı? CHP iktidarında mı polis denetliyordu? Bu dinleme cihazları bizim ellerimizde miydi sayın Başkan?" diye konuştu.

CHP'ye saldırmanın bir bedeli olacak
Tekin Hacıosmanoğlu'na yönelik tepkisini şöyle sürdürdü:
"AKP'yi dövmenin bedeli çok ağır. Başbakanı eleştirmenin bedeli çok ağır. Ee ne olacak CHP eleştirilsin. Ne bedeli var kardeşim ? Hiç bir bedeli yok. Ama bedeli olacak. Herkes cok iyi bilsin öyle CHP'yi dövmek, CHP'yi acımasızca iftira atmanın bedelleri çok ağır olacak. CHP 90 yıllık bir siyasal partidir. Hiçbir şeyi yoksa, devleti yoksa, onun örgütü vardır.

Tekin'e eşlik eden heyetin içinde yer alan Trabzonspor Kongre Üyesi Mustafa Sarmusak'ı yanına alan ve gazetecilere gösteren Tekin, "Sayın Başkan, Trabzonspor kongre üyesi yanımda. Sayın başkan, öyle atma. Trabzon halkı adına konuşamazsın."
dedi.

Kongre üyesinden tepki
Trabzonspor Kongre üyesi Mustafa Sarmusak da "Trabzonspor taraftarı kendi özgür iradesiyle her yere oyunu verir. Öyle Hacıosmanoğlu'nun demesiyle sandığa gidip hiç kimseye ceza vermez. Bunu herkesin böyle bilmesini isterim." şeklinde konuştu.

    Perşembe, 01 Ağustos 2013 12:55

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica