Kılıçdaroğlu Sarıgül'e yöntemi gösterdi

Dilekçesini versin

 

CHP‘nin İstanbul adayı olacağı öne sürülen Sarıgül’ün önce partiye dönmesi gerektiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu “Tek yol bu” dedi.

Helikopter, gazı almak için vuruldu
Kılıçdaroğlu, Suriye helikopterinin vurulması konusunda “Bu, hükümetin toplumda ‘Biz istersek vururuz’ algısını yaratmak için yaptığı bir şey. Gazı almak için” dedi.

Üç büyükşehiri alacağız
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül tartışmaları konusunda “İhraç edilmiş bir arkadaşımızın dönüş yolu tüzükte belli.
Fikri Sağlar‘da, Celal Doğan’da böyle oldu. Bundan sonra da öyle olacak. Dilekçe ile başvuracak” dedi. Yerel seçimde iddialı olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, İstanbul, Ankara ve İzmir’i alacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Silahla pazarlık olmaz
Demokratikleşme paketinde izlenen yöntem konusunda hükümeti eleştiren CHP lideri “Gerçekten demokrasi gelecekse, 12 Eylül yasalarından başlanmalı, seçim barajı kalkmalı. Getirdiğiniz şeyler PKK ile pazarlık sonucu çıktıysa bu demokratikleşme değil, örgüte verilen ödündür” dedi. Kılıçdaroğlu silah gölgesinde demokrasi olamayacağını da belirterek “Erdoğan şu anda PKK’nın tutsağı konumunda” dedi.

Haber: Milliyet

    Cuma, 20 Eylül 2013 17:15

Bağlantılı Konular